English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

13 Ocak 2013 Pazar

Kuralar Hazır Şov Başlasın


Sezonun ilk Grand Slam olan Avustralya Açık'ta kuralar çekildi. Erkeklerde 1 numaralı seribaşı Novak Djokovic ilk turda Paul-Henri Mathieu karşısında açacak. Olimpiyat şampiyonu Andy Murray, Hollandalı tenisçi Robin Haase ile eşleşirken aynı zamanda Roger Federer’in tarafına düştü. Son Wimbledon şampiyonu ve dünya 2 numarası Roger Federer ise ilk turda Fransız Benoit Paire’nin karşısına çıkacak.Rafael Nadal'ın olmadığı turnuvada en çok merak edilen konu Andy Murray'nin kimin tarafında yer alacağı idi. Amerika Açık'ta Federer'in tarafında olan Murray yine Federer'in tarafında yer aldı. Dünya 1 numarası Djokovic için finale kadar olan yol rahat diyebilirim. Nadal'ın yokluğunda 4 numaralı seribaşı olan Ferrer Amerika Açık'ta olduğu gibi yarı final oynama şansı yüksek.
Kariyerinin zirvesinde olan Murray için çeyrek finalde olası Del Potro maçı dışında pek zorlanacakmış gibi görünmüyor. Federer'i ise önünde şöyle bir rota mevcut: Nikolay Davydenko, Bernard Tomic, Milos Raonic, Jo-Wilfried Tsonga, Andy Murray, Novak Djokovic.

Kısacası Avustralya Açık'ta Djokovic'in finale yükselmesi kesin gibi rakibi ise Federer'in kurasına bakınca Murray bir adım önde görünüyor.