English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

22 Nisan 2012 Pazar

Sekiz!!


Monte Carlo'da son yedi yılın şampiyonu Rafael Nadal, üst üste yedi kez mağlup olduğu Novak Djokovic'i 6-3/6-1 ile mağlup etmeyi başararak şampiyon oldu! Nadal üst üste sekizinci şampiyonluğunu elde ettiği Monte Carlo'da rekorunu geliştirmiş oldu!Nadal müsabakaya harika başladı! Henüz üçüncü oyunda maçtaki ilk servis kırma puanını elde eden İspanyol raket, bundan faydalandı ve avantajı erkenden ele geçirdi. İnanılmaz bir servis performansı ile oynayan dünya iki numarası, 5-3 öndeyken rakibinin servisini bir kez daha kırdı ve seti hanesine yazdırdı.
İlk sette yüzde 80 ilk servisi oyuna sokma oranı ile oynayan ve bunların yüzde 88’inden puan çıkartan Nadal, ikinci sette de kortta adeta tek başınaydı. Rakibinin servisini üst üste iki kez kıran İspanyol tenisçi, 4-0 öne fırladı. Sırp raket hayat emareleri göstererek bir servis çalsa da hemen sonraki oyunda servisini kaptırdı ve skor 5-1 oldu. Maç için servis atan Nadal, hata yapmadı.
Geçen yıldan bu yana Djokovic ile oynadığı yedi finali de kaybeden İspanyol tenisçi böylece şeytanın bacağını da kırmış oldu. Üst üste sekizinci kez Monte Carlo şampiyonu olan Nadal, bu dalda da bir rekora imza attı. Nadal ayrıca 20. Masters şampiyonluğunu elde etti.