English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

27 Mart 2012 Salı

Roddick Federer'i yenebiliyormuş..Daha önce 23 kez karşılaştığı Roger Fedrer’i yalnızca iki kez mağlup etmeyi başarabilen Andy Roddick, üçüncü turda İsviçreli’yi 7-6/1-6/6-4’lük setlerle mağlup ederek rakibinin galibiyet serisine de noktayı koydu. Federer’i en son 2008’de yine Miami’de alt eden ABD’li tenisçi, son zamanlarda kötü bir performans sergiliyordu. Dünya üç numarası Federer ise bu yıl oynadığı 28 maçın 26’sını kazanmıştı.Bu şartlar altında başlayan mücadelede seyircisinin de desteğini arkasına alan dünya 34 numarası, ilk seti tie-break ile kazandı. İsviçreli ikinci sette harika bir oyunla buna cevap vererek maçı karar setine taşıdı. Son sete de iyi başlayan dünya üç numarası ikinci oyunda üç servis kırma şansından faydalanamadı ve bir sonraki oyunda servisini kaptırdı. Bu avantajını setin sonuna kadar koruyan Roddick mücadeleden zaferle ayrıldı. 
2001 yılından beri en kötü sıralama derecesine sahip olsa da (34) ilk ve son sette hiç servis kırdırmayıp, maç genelinde de 1 kez servis kırarak mutlu sona ulaşan Roddick, "Tenisi oynamanın ve seyretmenin güzelliği bu. Olacakları kestiremiyorsunuz" diyerek galibiyetini özetledi.

Roger Federer ise, "Bugün sıralamada 30'larda gezen bir tenisçiye değil, dünyanın 1 numarasına yenilmiş gibiydim. Andy'i böyle güzel oynarken görmek beni mutlu etti.O büyük bir şampiyon ve bu akşam onun gecesiydi" ifadelerini kullandı.
2003 Amerika Açık şampiyonu bu galibiyet ile Federer’in 77 maçlık “ilk 20 dışındaki oyunculara kaybetmeme” serisine de son vermiş oldu.