English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

27 Mart 2012 Salı

Nadal Zorlandı Ama Kazanmayı Başardı....

Rafael Nadal Miami Masters turnuvasında Kei Nishikori'yi 6-4,6-4 lük iki set sonunda yenip son sekize kalmaya başardı.

 

 

İlk sette her iki oyuncuda ilk servislerini oyuna sokmakta sorun yaşadılar.Kei Nishikori 3 oyunda Nadal!ın servisini kırmaya başardı. Çabuk toparlanan Nadal bir sonraki oyunda Kei Nishikori'nin servisini kırarak dengeyi sağladı.Yakaladığı ritmi devam ettiren Nadal 5 oyunu 1dakika 11 saniye gibi kısa sürede bitirmeyi başardı.Kei Nishikori servis oyununa tutunmayı başardı ama ilk servislerinde sıkıntı yaşamaya devam etti.9. oyun sonunda sol dizinde yaşadığı sıkıntı yüzünden tıbbi yardım aldı. 10. oyunda Kei Nishikori'nin servisini kırıp seti almayı başardı. İlk set  sonunda Kei Nishikori ilk servislerinde %52 ile puan çıkarırken Nadal %77 puan çıkardı.
Nadal ikinci sete daha ağresif başladı ve 3-0 öne geçti. 9. oyunda maç için servis kullanan Nadal servisini kırdırmaktan kurtulamadı. 10. oyunda Nadal bu kez Kei Nishikori servisini kırmayı başardı ve maçı kazanmaya başardı.
2 saat 10 dakika süren karşılaşma sonunda Nadal 6-4,6-4 lük iki set sonunda son sekize adını yazdırmayı başardı. Maç boyunca iyi bir oyun ortaya koyan Kei Nishikori en büyük sıkıntıyı servislerinde yaşadı. İlk servislerinden %58 ile sayı çıkaran Kei Nishikori ikinci servislerinde %48 ile sayı buldu. Nadal özellikle ikinci setler aresif oyunu ve güçlü forehandleri ile sonuça giderken maç genelinde oyunu kontrol etmekte zorlandı.
Nadal'ın çeyrek finalde Tsonga-Mayer galibi ile oynayacak.