English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

22 Mart 2012 Perşembe

Konuşmadığımız Şeyler Var....2011 yılı Novak Djokovic için bir patlama yılı oldu.Federer ve Nadal'ın gölgesinde geçen yıllardan sonra sırp raket sonunda kendinden beklenen patlamayı 2011 yılında gerçekleştirdi ve 3 Grand Slam, 5 Masters turnuvası kazanarak kariyerinin en iyi sezonunu geride bıraktı. 2012 yılına Avustralya Açık'ta Rafael Nadal'ı unutulmaz bir maç sonunda 3-2 mağlup edip kariyerinin 5. Grand Slam şampiyonluğunu kazanmış oldu. Yaklaşık 1 ay aradan sonra dünya 1 numarası Dubai turnuvasında iyi bir izlenim bırakmadı. Yarı finalde Andy Murray'e yenilen Djokovic bu sezon ilk mağlubiyetini almış oldu ve son şampiyon unvanını kaybetmiş oldu. Sezonun ilk Masters turnuvası olan Indıan Wells yarı final için en önemli rakibi olarak görünen Andy Murray henüz ilk turda elenince sırp raket için final yolu biraz daha rahatlamıştı. Ancak ev sahibi oyuncu John Isner çok iyi bir turnava çıkardı ve yarı finalde Novak Djokovic'i 3 set sonunda mağlup etmeyi başardı. Dünyanın en iyi servis karşılayan oyuncularından biri olan  Djokovic'e karşı tam 20 ace attı. Bu sezonki 2. mağlubiyetini alan Novak Djokovic formsuz görüntüsünü sürdürdü.
Novak Djokovic için bu sezonki en önemli hedefler şüphesiz Roland Garros ve 2012 Londra Olimpiyatları olacak.2011 yılındaki performası beklemenez belki ama bütün bir sezonu sadece Grand Slam ve Olimpiyatlara konsantre olarak geçiremez. Eğer bu formsuzluğu sürerse Roland Garros sonrası belki dünya sıralamasındaki 1. de kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Federer son 6 ayda inanılmaz bir form yakaladı ve Miami'de Djokovic'in grubunda bulunuyor. Olası bir yarı final eşleşmesinde Djokovic karşısında çok formda bir Federer bulabilir. Nadal belki 10 aydır bir turnuva kazanamıyor olabilir ancak yeni yılla beraber Nadal'ın oyununda olumlu yönde bir gelişme olduğu aşikar ve kazanacağı birkaç şampiyonluk onu çok daha iyi bir noktaya getirebilir ve yeniden dünya 1 numarası yapabilir.
Novak Djokovic için Miami Masters da sergileyeceği performans yılın geri kalanı için önemli bir rol teşkil edecek ve bu rol iyi mi yoksa kötü mü olacak buna Djokovic karar verecek.