English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

23 Mart 2012 Cuma

Dönüşü muhteşem oldu.


Bağışıklık sistemini etkileyen bir rahatsızlık nedeniyle ağustos ayından bu yana ayrı kaldığı kortlara geri dönen Venüs Williams ilk maçında Kimiko Date-Krumm’u 6-0/6-3 ile geçmeyi başardı.31 yaşındaki eski dünya 1 numarası, Amerika Açık’taki ikinci tur maçı öncesi Sjögren Sendromu’na yakalandığını belirterek tenise ara vermiş ve tedavisine odaklanmıştı.
Geri dönüş maçında kendisinden 10 yaş büyük rakibi karşısında zorlanmayan ABD’li raket, beş ace ve 26 winner kaydettiği müsabakayı rahat kazandı. İlk sette servislerinde yalnızca yedi puan kaybeden Williams, ikinci setin ilk oyunu dışında servis oyunlarının hepsini kazandı ve rakibinin servisini beş kez çaldı.
Maçtan sonra konuşan ABD’li tenisçi, “Bu turnuvada olmak bile benim için büyük bir zafer. Bu noktada kaybedecek hiçbir şeyim yok, sadece kazanabilirim” dedi. Maçtan sonra nasıl hissettiği sorulduğunda, yedi kez Grand Slam şampiyonu, “Otoimmün bir hastalığı olan birey gibi hissediyorum. Normal bir insan gibi hissetmem imkansız” ifadelerini kullandı.
Venus Williams’ın ikinci turdaki rakibi dünya üç numarası Petra Kvitova olacak.