English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

20 Mart 2012 Salı

Bir Şampiyonun Yüreğini Asla Hafife Almayın..!!!Orjinal haliyle bir never underestimate the heart of a champion.
Rudy Tomjanovich Houston Rockets ile1994 yılında ilk şampiyonluğunun ardından gelen sezon play-off'a ancak 6. sıradan kalıtılabilmiş.Otoritelerinin şampiyonluk için şans vermediği Houston Rockets, NBA finallerine bir kez daha adını yazdırıyordu. Bu sefer karşılarında Penny Hardaway ve Shaquille O'Neal'lı kadrosuyla Orlando Magic vardı. Serinin favorisi çoğu insana göre Orlando Magic idi. Fakat sezon içinde yaptığı gibi Houston Rockets yine herkesi şaşırttı ve Orlando Magic'i 4-0 lık skorla süpürüp ikinci şampiyonluğuna ulaştı.Maçtan sonra Houston Rockets koçu Rudy Tomjanovich,içinde biriktirdiği tüm duygu yoğunluğunu takımın şampiyon olmasıyla beraber mikrofonu eline alarak hafif yaşlı gözlerle NBA tarihine geçecek şu sözleri söylüyordu: "Nobody has ever done what this team has done ... come from the sixth seed ... down in the series. We had nonbelievers all along the way. I have one thing to say to those nonbelievers: Don't ever underestimate the heart of a champion."..
Yıllarca  Rudy Tomjanovich bu sözü favori olmayan takımların kazandığı şampiyonluklardan sonra hep ilk söylenen cümlelerden biri olmuştur. Aslında bu sözü Federer içinde söylemek mümkün. Federer için 2011 yılı pek iyi geçtiğini söylenemez. 2003 Wimbledon dan sonra ilk defa bir sezonda Grand Slam kazanamadan geçirdi. Finallerin isimleri değişti, Wimbledon'da ilk defa  2-0 önde olduğu bir maçı kaybetti  (Tsonga'ya karşı 3-2 ) ve  bir türlü 3 numaradan kurtulamadı.Federer için 2011 yılı ekim ayına kadar böyle devam etti.Ekim ayında ülkesi Basel de düzenlenen turnuvayla beraber Federer hem kupa hem galibiyet serisinide başlatmış oluyordu.Bu turnuva ile beraber sezonun son Masters turnuvası olan Paris'i kazandı.Ardından World Tour şampiyonluğu ile beraber Federer 2012 için umut veriyordu izleyenlere ve hayranlarına. Sezonun ilk Grand Slamı Avustralya Açık ta yarı finale kadar rakiplerine ezici bir üstünlük kurdu. Yarı finalde ezeli rakibi ebedi dostu Rafael Nadal a yenilmekten kurtulamıyordu. Ardından Hollanda da Rotterdam turnuvasında yarı finalde Davydenko karşısında zorlansada finale çıkmayı başardı. Finalde Arjantinli Juan Martin Del Potro yu rahat bir oyunla yenmeyi başardı ve Rotterdam kupasını kariyerinde 3. kez kazanmış oldu. Sıra Dubai deki turnuvaya gelmişti. Bu turnuvada kağıt üzerinde biraz daha zor gibi duruyordu Rotterdam a kıyasla. Federer dışında 2011 yılının kralı Djokovic, Federer in pekte sevmediği Andy Murray bunların yanı sıra Del Potro, Berdych gibi önemli teniscilerde vardı turnuvada. Ama Federer rakiplerine yine ezici bir üstünlük kuruyo ve finalde Andy Murray ı rahat bir oyunla yenip turnuvayı kazanıyordu.
Sezonun ilk Masters turnuvası başladığında rakiplerine oranla çok daha formda bir Federer vardı korta. Nadal Avustralya Açıktan sonra ilk turnuvasına katılıyo, Djokovic Avustralya sonrası pek iyi sinyaller vermiyordu. Federer rakiplerini yine ezici bir üstünlük kurup yarı finalde Nadal la eşleşiyordu. Yağmur nedeniyle 7 saat ertelenen maçta Federer Nadalı eleyip finalde Isner la karşılaşıyordu. John Isner Federer i 2012 yılında yenen 2 tenisçiden biriydi.Federer finalin ilk setinde zorlanmasına karşı tie-break le ilk seti kazandı. 2. sette oyunun kontrolünü tamamen eline geçiren Federer hem kariyerinin 19. Masters turnuvasını kazanıyor hemde Nadal la Masters sayılarını eşitliyordu.
Federer için son 6 ayın özeti 41 maç 39 galibiyet 6 şampiyonluk......